

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 9.35 nF |
| Voltage Rating (DC) | 38 V |
| Tolerance | 10 % |
| Diameter | 20 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Height | 25.5 mm |
| Depth | 4.9 mm |
| Thickness | 4.9 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Radial |
| Max Voltage Rating (DC) | 38 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 93 V |
| Varistor Voltage | 47 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Max Surge Current | 2 kA |
| Energy | 26 J |
| Clamping Current | 20 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Peak Surge Current | 2 kA |
Stock: 821
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33974
Ext.Price$0.33974
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33974 | $0.33974 |
| 10 | $0.26477 | $2.64770 |
| 50 | $0.23131 | $11.56550 |
| 100 | $0.20208 | $20.20800 |
| 500 | $0.17654 | $88.27000 |
| 1000 | $0.16568 | $165.68000 |
